Haber

İzmir’de gurur tablosu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol Grup Antrenörü Cihan Uyanık, Afrika Uluslar Kupası’na katılacak Mısır Ampute Futbol Milli Takımı’nın teknik direktörlüğüne atandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı Antrenörü Cihan Uyanık, 28 Ekim-5 Kasım tarihleri ​​arasında Mısır’da düzenlenecek Afrika Uluslar Kupası’na katılacak olan Mısır Ampute Futbol Milli Takımı’nın teknik direktörlüğüne atandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarihinde bir ilk olan kentte gurur tablosu oluşturdu. Ayrıca ampute futbol tarihinde ilk kez Türkiye’den bir teknik direktör yurt dışında görev yapmış olacak.

“Hedefimiz ilk üç”

Teknik Direktör Cihan Uyanık, “Türkiye’de ampute futbolda İzmir’i temsil ederken aynı anlayış ve disiplini Mısır’da da uygulamayı hedefliyorum. Team CEO’su Khaled Abdel Hafeez’in önerisiyle bu pozisyona geldim. Mısır, son Afrika Uluslar Kupası’nı yedinci sırada tamamladı, ancak şu anki hedefimiz ilk üç. Bu yeni görevde de ülkemi ve İzmir’i en iyi şekilde temsil edeceğim. Bu yolda bana destek olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e, Kulüp Başkanımız Ersan Odaman’a ve yöneticilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Uyanık, 5 Kasım’da sona erecek Afrika Uluslar Kupası şampiyonasının ardından İzmir’e dönecek ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı’ndaki görevine devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu