Haber

Netanyahu’nun oğlunun Miami’den neden dönmediği ortaya çıktı

Soykırım planının yürürlüğe girdiği ilk günlerde 350 bin yedek askerini orduya çağıran İsrail’de, Başbakan Netanyahu’nun oğlu Yair Netanyahu tartışma konusu oldu. Filistin halkına karşı nefretiyle bilinen Yair’in ABD’nin Miami kentinde olduğu bilinirken, katliama neden katılmadığı anlaşıldı.

Kara operasyonunun acil bir sorun olarak görüldüğü İsrail’de uzun zamandır tartışılan konu ise Başbakan Binyamin Netanyahu’nun oğlu Yair Netanyahu. Gazze saldırılarının ilk haftasında ülke genelindeki tüm yedek askerleri orduya çağıran İsrail, katliamı gerçekleştirmek için dünyanın dört bir yanından insanlar getirtmişti.

İsrail’de resmi bir görevi olmasa da babasının danışmanı olarak görülen Yair, aynı zamanda sosyal medya stratejisinin de beyni olarak görülüyordu.

MIAMİ’DE TATİLDE

Babasıyla birlikte rüşvet ve yolsuzluk davalarında yargılanan Yair, yıllar geçtikçe ülkede Siyonistlerin gözde ismi haline geldi. İsrail saldırılarının ilk günlerinde ABD’nin Miami kentindeki eski tatil fotoğrafları yeniden gündeme gelen Yair, İsrail ordusundaki askerlerin hedefi oldu.

İSRAİL’DEN TEPKİ

Orduya katılmak için İsrail’e giden gönüllü askerlerle konuşan The Times, “Askerler Netanyahu’nun oğlunun neden Miami’de olduğunu soruyor” manşetini attı.

Geçtiğimiz Nisan ayından bu yana Miami’deki Hallandale Beach’teki malikanesinde bulunan Yair, İsrail’e çok daha uzun süre dönemeyebilir. Bunun nedeni ise ABD vatandaşı olmaya çalışmasıdır.

İsrail’in Gazze saldırıları başlamadan önce ABD’ye giden Yair, orada ünlü bir avukat tuttu. Eylül ayında İsrail medyasında yer alan haberlere göre Yair Netanyahu, ABD vatandaşlığı almak için resmi süreci başlattı.

 

KAYNAK: SABAH

haber-diyadin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu