Haber

‘Ortak’ hibe başvuruları açıldı

İSTANBUL (İGFA) –Ortak Hibe Programı kapsamında, Türkiye genelinde kültür-sanat alanında çalışan sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimler tarafından üretilecek ortak projelere toplam 1,3 milyon Euro sağlanacak.

Kültür-sanat odaklı sivil toplum kuruluşlarının en az bir belediyenin katılımıyla başvurabileceği hibe programında, her başvuru için asgari takviye oranı 50.000 Avro, en yüksek destek oranı ise 120.000 Avro olarak belirlendi.

İlgili Makaleler

Kültür-sanat odaklı STK’ların belediye ortağıyla başvurabileceği hibe programında, projelerin onay sürecini takip eden 6 ila 12 ay arasında hayata geçmesi bekleniyor.

PROJE BAŞVURULARI 3 FARKLI BAŞLIK ÜZERİNE ODAKLANIR

Hibe Programına 3 farklı konuya odaklanan projelerle başvuru yapılabilir:

STK’lar ve belediyeler tarafından ortaklaşa geliştirilen ve üretilen farklı disiplinlerden kültür sanat projeleri;

Sivil toplum kuruluşlarının uzmanlığı ve içerik katkısıyla bir belediyenin ya da atıl bir yerin kültür-sanat alanına dönüştürüldüğü mekân odaklı projeler;

Yerel katılımcı kültürel planlamayı ve kültürel yönetimi teşvik eden mekanizmalar ve uygulamalar öneren projeler.

Hibe programında ayrıca deprem bölgesi veya depremden etkilenenler için tasarlanan kültür-sanat odaklı projeler de teşvik edilecek.

Başvurular için son tarih 12 Temmuz 2023 saat 18.00 olarak belirlenirken, Ortaklasa.iksv.org adresinden ulaşılabilen belgeler üzerinden online olarak başvuru yapılabilecek.

cukurca-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu