Haber

Sahibinin elleriyle beslediği Bircan isimli inek, 11 gün kaldığı enkazda hayatını kaybetti.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler Adıyaman’ı da vurdu. Merkeze bağlı Dardoğan Köyü’nde çiftçilik yapan Birgül Tuncay’ın Bircan adlı ineği ezildi. Tuncay her gün enkaza girip ineğine su ve mama verdi. Jandarma Arama Kurtarma Ekipleri, Bircan’ı enkazdan 11 gün sonra kurtardı.

BİRCAN HAYATINI KAYBETTİ

İlgili Makaleler

Tedaviye alınan Bircan’dan acı haber geldi. İhtiyaç sahibi hayvanlara bakım hizmeti veren bir dernek olan Melekler Hayat Köyü Derneği’nin (MEYAKO) resmi hesabından yapılan açıklamada Bircan’ın hayatını kaybettiği belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bircanımızı kaybettiğimizi üzülerek bildiririz. Dardoğan köyünde çiftçilik yapan Bircan, ahırının yıkılması sonucu telef oldu, Bircan 11 gün işini bırakmadı. 6 aylık hamile olduğu belirlenen yavrunun anne karnındaki morluktan ölmesinin annenin ölümünden önce meydana geldiği belirlendi.Bunun sonucunda yavru anneyi zehirledi.Çok üzgünüz…

BAKAN KIRİŞCİ DE PAYLAŞTI

Bircan’ın kurtarılmasının ardından Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Twitter hesabından açıklama yaptı. Bakan Kirişci, “Adıyaman’da enkaz altında kalan yetiştiricimiz Birgül Tuncay’ın ineği Bircan’ı gruplarımızın ve diğer kurumlarımızın yoğun çabaları sonucunda kurtardık. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” dedi.

SAHİBİNİN GÖZYAŞLARI OLDU

İneğinin kurtarılmasının ardından gözyaşlarına boğulan Birgül Tuncay, “Bircan’ım kurtuldu, Allah hepinizden razı olsun. Bugün çok mutluyum. Keçilerim kurtulsa daha da sevinirdim. Kurtulmadılar” dedi. Sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu